Slova do duše

Dostala jsem obálku odeslanou od přátel z Mammahelpu a v ní knížku. Přečtěte si ji. Napsala ji Jana Zrnečková, která už není mezi námi.

Úryvek z knížky

...Stokrát omílané rčení, že všechno zlé je na něco dobré mi pomohlo podívat se i na tento rok přívětivě. Vždyť kdyby nás nepotkalo to všechno, nepoznaly bychom, kolik lidí nás má rádo a myslí na nás, kolik lidí je ochotno pomáhat. Dokonce můžeme být vděčné i za ty špatné zkušenosti, zklamání a prohry, protože nám mohly otevřít oči a nebo pomohly poznat samu sebe.

Buďme rády, že jsme mohly prožít tento rok, někdo s rodinou, někdo sám se sebou. Ale i to je dar. Můžeme a musíme se mít rády i samy sebe. Někdo nás možná opustil a někdo jiný možná teprve přijde. A my si jej konečně všimneme. Věřím, že v tom příštím roce, ať nás potká cokoliv, dokážeme to prožít a využít z toho pro sebe to nejlepší a nejužitečnější.

A tak se pokusme jít do příštího roku s tím, že odpustíme všem, ale i sobě, čím jsme si kdy navzájem ublížili. Nezáviďme si, naučme se naslouchat, i svému tělu. Radujme se a užívejme si opravdu každý den a hodinu.

Vždyť život je krásný a nemáme se čeho bát. Jestli se vám ten letošní rok zdál opravdu tak příšerný, máte jej za sebou a ten nový neznámý, s nádechem tajemna a příslibem neznámého je před námi. No řekněte, dá se na něj netěšit v očekávání, co krásného nám život ještě přichystal? Určitě je na co se těšit. Život je ohromné dobrodružství a je jen na nás, jestli jej užijeme a nebo jen bázlivě odtrpíme...

Jana Zrnečková

Rozloučení s Janou Zrnečkovou

...Její optimismus a nezměrná vůle k životu byly a věřím, že i zůstanou pro nás výzvou k následování, nemohou být zapomenuty, už proto, kolikrát Jana lidem kolem sebe pomohla. Bez okázalosti, nezištně, obětavě a zcela samozřejmě. Se stejnou samozřejmostí dávala většinu svého času brněnskému centru, jehož vznik s naléhavostí jí vlastní prosadila. Sedm let pro naše sdružení dýchala, měla radost z každého krůčku kupředu, překážky nebyly problém, ale výzvou k řešení. Tolika lidem podala pomocnou ruku, tolik stesků vyslechla, tolik trápení dokázala utišit. A tak málo času jí bylo dopřáno...

Jana Drexlerová, Mammahelp

Poděkování

Milá Jano, Zrnko, díky.

Milana Šachlová